New Vision
Святкуємо разом
20 грудня 2015 року
Важливо святкувати спільні успіхі в групі однодумців та ділитися цими досягненнями…
20 грудня 2015 р. в Центральній міській бібліотеці м. Дніпропетровська ми зібралися на додаткову вечірку англійською та отримали купу задоволення.
Проект "Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців" здійснюється ГО "Нове бачення" за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, триває вже майже 2 місяці та направлений на вдосконалення навичок ділової англійської для успішної кар"єри.
Подивіться на ці обличчя: розумні, світлі, позитивні та креативні. Перші спостереження свідчать, що учасники проекту - це достатньо успішні люди, які приймають виклики часу, готові працювати на результати міста, де вони оселились, та створити досить серйозну конкуренцію для місцевих громадян. Саме такі громадяни не хочуть мати статус "переселенця" та готові співпрацювати заради нашого майбутнього. Миру всім нам!
Ми всіх учасників вітаємо з Новим 2016 роком та Різдвом Христовим і бажаємо віри у власні сили, реалізації можливостей та успіху!
Регіональний дебатний турнір для школярів у Дніпропетровську
12 грудня 2015 року
Шановні дебатери, тренери та судді!
Ще раз дякуємо Вам за участь у Регіональному дебатному турнірі для школярів, який відбувся сьогодні, 12 грудня у Дніпропетровську!
Протягом дня учасники взяли участь у трьох майстернях, які стосувалися форматів дебатів, критеріїв суддівства та питань побудови аргументації. Тема дебатів у всесвітньому форматі шкільних дебатів стосувалася корупції та була вкрай актуальною в контексті останніх подій у державі: "Корупція є найбільшою загрозоюнаціональної безпеки". Дебатери 6-9 класів обговорювали питання використання та користі Інтернету, загроз, які виникають та сперечалися про вплив сучасних вмінь та навичок на якість життя людини.
Вітаємо переможців формату Карла Поппера:
1 місце - команда NDT (143,5),
2 місце - команда Пчілки (143),
3 місце - команда Братцы Кролики (138),
Кращий спікер - Коренюк Захар (команда NDT).
Команди, що перемогли під час трьох раундів: NDT, Пчілки.
Вітаємо переможців Всесвітнього формату:
1 місце - команда КОМБО (260,6),
2 місце - команда Premium (259,3),
3 місце - команда Penguais (257,6).
Кращі спікери:
1 місце - Верховецька Анастасія (команда Ада),
2 місце - Давіденко Ілля (команда Ада), Дорожко Єлизавета (команда DoDo)
Команда, що перемогла під час трьох раундів - Браво
Чекаємо Вас на Dnipro Open 2016!
З повагою, команда організаторів ГО "Нове бачення"!
Дебатний турнір для школярів у м. Дніпропетровську
8 листопада 2015 року
Регіональний турнір у Дніпропетровську, в якому взяли участь 5 київських команд! Всього - 22 команди: 8 команд - у форматі ціннісних дебатів Карла Поппера та 14 (!) команд у Всесвітньому форматі ціннісних дебатів.
Громадська організація «Нове бачення» провела у Дніпропетровську дебатний турнір для учнів середніх та старших класів. Турнір проходив 8 листопада 2015 року за форматом ціннісних дебатів Карла Поппера та Всесвітнім форматом шкільних дебатів; у молодшій (6-9 класи) та старшій (9-11 класи) лігах. ГО «Нове бачення» є членом IDEA, тому турнір відбудеться за стандартами міжнародної дебатної асоціації.
Турнір проходив в рамках проекту «Навчання демократії через дебати». Проект розрахований на учнівську та студентську молодь і утверджує демократичні цінності шляхом взаємодії, співпраці та вирішення соціально значущих проблем суспільного життя. Традиційно теми відкритих дніпропетровських турнірів, пов’язані з різними аспектами демократії та прав людини, які є базовими для кожного громадянина.
Теми турніру:
• «Справжній патріот купує тільки українське», для учнів 6-9 класів, які дебатують за Форматом Карла Поппера.
• «Насильство серед молоді - результат впливу суспільства, а не сім’ї», для учнів 9-11 класів, які дебатують за Всесвітнім форматом шкільних дебатів.
Одним з основних завдань турніру, є оволодіння учнями навичками переконливої аргументації та набуття досвіду участі у дискусії. В ході дебатного турніру, кожна команда готова розглядати проблему з протилежних позицій, вчиться враховувати різні погляди та інтереси, що сприяє глибокому розумінню теми та вмінню працювати з інформацією. Навчання через дебати, дозволяє розвивати у школярів навички критичного мислення та формувати активну громадянську позицію. В багатьох країнах світу технологія дебатів вже тривалий час є невід’ємною складовою навчального процесу, саме через те, що дебати формують компетентності, необхідні для життя в сучасному світі.
Організатори ГО "Нове бачення" дякують всім учасникам за яскраві емоції та конструктивну працю!
Чекаємо всіх дебатерів на регіональних дебатів у Дніпропетровську 12 грудня 2015 р. Теми дебатів будуть відомі за декілька днів.
Старт проекту «Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців
4 листопада 2015 року
Вчора, 3 листопада 2015 року, відбулося урочисте відкриття проекту у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації, де учасників програми привітали Кетрін Хеллок - прес-аташе з питань культури Посольства США в Україні, керівник управління з питань міжнародної інтеграції – Олександр Ракша, керівник проекту ГО «Нове бачення» - Марина Теплова.
Громадська організація "Нове бачення" реалізує проект по навчанню діловій англійській онлайн в п'яти регіонах: Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Луганській та Київській областях за підтримки Відділу преси, освіти, та культури Посольства США в Україні.
В суботу, 7 листопада вже відбудуться перші розмовні сесії в Центральній бібліотеці м. Дніпропетровська:
Фіолетова група - 16.00 (викладач – Катерина Філатова);
Померанчова група – 17.30 (викладач – Катерина Філатова);
Зелена група – неділя, 8 листопада, 14.00 – Комсомольська, 58, офіс 429 (викладач – Вікторія Бесараб).
Енергійний, насичений виявився старт проекту. Учасники мали зареєструватися онлайн та виконати тест з англійської на 50 запитань. Потім організатори - громадська організація «Нове бачення», запропонували співбесіду для з’ясування рівня англійської. За вимогами проекту потрібен був рівень володіння англійською А2, але, на жаль, не всі конкурсанти відповідали цим вимогам. Було знайдено альтернативне рішення: ті учасники, які в певній мірі не відповідали заявленим критеріям, але мають високу мотивацію до оволодіння навичок ділової англійської, будуть готові працювати додатково з волонтерами, щоб в інтенсивному режимі вийти на заявлений рівень.
Але після зарахування на курс – нове випробування: реєстрація в системі СANVAS, зв'язок з викладачами онлайн, виконання перших модулів.
Дебати та діалог через драму - інноваційні технології
Як навчитися вирішувати конфлікти в сучасному світі?
29 жовтня 2015 року, 17.00, Дніпропетровськ, Центральна міська бібліотека, 3-й поверх
Міжнародний експерт Рональд Маттіссен (Відень, Австрія), запрошений громадською організацією "Нове бачення", представляє інноваційні технології 27-28-29 жовтня у м Дніпропетровську. Деякі техніки, якими користується Рональд, засновані на театрі для пригноблених Боаля, на теорії розвиваючого навчання Виготського (психологія научіння), а також теорії морального розвитку Колберга. Кожен раз, коли він працює з новими групами, виникають нові методи, відповідні даній ситуації.
Дивіться інтерв'ю з Рональдом, яке відбулося 27 жовтня у ранковій передачі на 51 каналі.
Кожен раз, коли він працює з новими групами, виникають нові методи, відповідні даній ситуації. Коли він перший раз працював в Україні, учасники семінару в Києві винайшли нову техніку під назвою «навчальна сцена для модератора». Стаття Роналда Маттіссена про цей метод буде опублікована в Болівії. «Кожен контекст створює методи, яких потребує», - говорить Роналд. «Я їду в Дніпропетровськ, щоб сконцентруватися на вирішенні конфліктів, пов'язаних з внутрішньо переміщеними особами, а також на те, яку роль відіграють мас медіа в досягненні миру. Це навчальний досвід, або, як каже шанований мною колега з Індії Санджой Гангули, «інтелектуальна подорож», яка принесе користь всім учасникам. Я буду вчитися разом з вами».
«Кожен контекст створює методи, яких потребує», - говорить Роналд. «Я їду в Дніпропетровськ, щоб сконцентруватися на вирішенні конфліктів, пов'язаних з внутрішньо переміщеними особами, а також на те, яку роль відіграють мас медіа в досягненні миру. Це навчальний досвід, або, як каже шанований мною колега з Індії Санджой Гангули, «інтелектуальна подорож», яка принесе користь всім учасникам. Я буду вчитися разом з вами».
51 канал про проект "Ділова англійська
онлайн для вимушених переселенців"
19 жовтня 2015 року
Громадська організація "Нове бачення" продовжує набір учасників для участі у проекті "Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців". У прямому ефірі Дніпропетровського обласного телеканалу 51 представники організації Марина Теплова, Катерина Філатова та Вікторія Бессараб детально розповіли про проект та повідомили, як ще можна приєднатися до цієї соціальної ініціативи. Всі бажаючи, які мають статус вимушених перееселенців, мають заповнити анкету та пройти тест на знання англійської. Сьогодні ще можна долучитися до програми. Інформацію про хід проекту, його особливості та критерії відбору учасників можна дізнатися з інтерв'ю.
Курс ділової англійської в першу чергу для тих, хто хоче вдосконалити свої знання англійської, щоб бути конкурентноздатним на ринку праці.
Для учасників, які проживають у Дніпропетровській області, необхідно заповнити анкету, пройшовши за цим посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/1MYDTuJcvQtxRLXwWIoktYmO4xmGPR8ezUaiHcbULSLE/viewform
Наші контакти:
newvision.online.edu@gmail.com
Тел. 099 658 2562
Дебати і діалог для вирішення конфліктів
15 жовтня 2015 року
Міжнародний експерт Ronald Matthiessen Рональд МАТТІС (Відень, Австрія) представляє інноваційні технології 27-28-29 жовтня в м Дніпропетровську. Деякі техніки, якими користується Рональд, засновані на театрі для пригноблених Боаля, на теорії розвиваючого навчання Виготського (психологія научіння), а також теорії морального розвитку Колберга. Кожен раз, коли він працює з новими групами, виникають нові методи, відповідні даній ситуації. Коли він перший раз працював в Україні, учасники семінару в Києві винайшли нову техніку під назвою «навчальна сцена для модератора». Стаття Роналда Маттіссена про цей метод буде опублікована в Болівії. «Кожен контекст створює методи, яких потребує», - говорить Роналд. «Я їду в Дніпропетровськ, щоб сконцентруватися на вирішенні конфліктів, пов'язаних з внутрішньо переміщеними особами, а також на те, яку роль відіграють мас медіа в досягненні миру. Це навчальний досвід, або, як каже шанований мною колега з Індії Санджой Гангули, «інтелектуальна подорож», яка принесе користь всім учасникам. Я буду вчитися разом з вами».
Цільова аудиторія:
Вимушені переселенці, місцеві активісти, студенти та викладачі університетів, пов'язані з вирішенням конфліктів, всі, хто професійно пов'язаний з дебатами, відкритими дискусіями, досягненням консенсусу та медіації
27 жовтня
Формулювання цінностей як мистецтва: застосування методу етичної дилеми при вирішенні конфлікту за допомогою театру
Ключові питання:
• Які етичні цінності (для обох сторін), що лежать в основі конфлікту на сході України?
• Як Театр Дилеми може сприяти вирішенню конфлікту?
28 жовтня
Від слів до реальності і назад: Дебати - Театр - Діалог
Ключові питання:
• Як дебатери можуть стати акторами, що застосовують метод діалогу?
• Як організувати дебати не заради змагання, а заради досягнення якісного прогресу?
29 жовтня
У нашому будинку пожежа? Створення театру медіа в період інформаційних війн
Ключові питання:
• Як метод ми можемо розробити для відтворення концепту «ПРАВДА»?
• Як припинити медіа-війну, не погіршивши ситуацію?
Реєстраційна форма:
https://docs.google.com/forms/d/15zX4BYn_qAQIDgrvfVex200OjRcasvGdNaPIETKEWEI/edit
Початок усіх семінарів: 17.00. Тривалість 3 акад. години.
Відкрита дискусія – шлях до взаємодії
13 жовтня 2015 року
13 жовтня 2015 року у Дніпропетровську в рамках торговельної місії відбулася зустріч Посла Нідерландів пана Кейса Кломпенхаувера з молоддію, яку готувала організація «Нове бачення». ГО є членом міжнародної дебатной організації IDEA NL (міжнародної дебатної освітньої організації, Нідерланди), впроваджує міжнародні стандарти та дебатні технології. Для нас це був перший досвід співпраці с Посольством Королівства Нідерландів в Україні. На зустрічі порушувалися різні питання, в першу чергу про співпрацю між Королівством Нідерландів та українськими організаціями і установами, про спільні освітні проекти для молоді, про перспективи інвестицій в українську економіку тощо. Активна молодь сьогодні не тільки готова порушувати актуальні запитання, але й виявляє бажання бути корисною, усвідомлювати власну відповідальність та брати на себе відповідальність. На зустрічі були присутні студенти вищих навчальних закладів Дніпропетровська та Запоріжжя, лідери молодіжних та громадських організацій. Деякі питання стосувалися складної політичної ситуації та проблем з вимушеними переселенцями. Активісти обмінювалися контактами та виявили бажання взаємодіяти в майбутньому.
Питання, які лунали:
- Сьогодні всі закидають Україні, що дуже повільно відбуваються реформи. Які позитивні зрушення на Ваш погляд в Україні вже відбулися? Як Ви оцінюєте зусилля української влади реагувати на сучасні виклики?
- Що українській владі треба зробити в першу чергу, щоб подолати корупцію?
- Чи стануть місцеві вибори стабілізуючим фактором в Україні?
- Наші випускники зіткаються з проблемою працевлаштування: відсутність досвіду роботи не дозволяє їм найнятися на роботу, а роботодавці бажають наймати професіоналів з досвідом. Які можливості для молоді є в Нідерландах щодо працевлаштування?
- Чи є програма громадянського виховання у Нідерландах?
- Які Ви компетенції найбільш цінуєте у молоді? Чи є у Вас приклади історій успіху?
- Щоб Ви порадили активним волонтерам, які хочуть сьогодні бути корисними суспільству, але не знають як себе проявити?
Присутні на зустрічі молодіжні активісти висловили побажання подальшої співпраці.
Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців
1.10. 2015
Громадська організація «Нове бачення» оголошує про початок соціального проекту «Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців». Навчання почнеться з 1 листопада 2015 року в п'яти регіонах: у Київській, Луганській, Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Мета проекту - в рамках онлайн-навчання дати учасникам базові навички володіння англійською мовою, необхідні для успішного працевлаштування та інтеграції в новому середовищі. Всі матеріали для змішаного навчального курсу будуть забезпечені Посольством США. Викладачі та онлайн-інструктори – це професіонали, відібрані за результатами відкритого конкурсу.
Навчання буде відбуватися таким чином:
Курс розрахований на чотири місяці. Учасники приєднуватися до онлайн-класу у вигляді блогу чи вікі. Вони будуть виконувати завдання, брати участь у дискусійних форумах, і створювати свої власні блоги. Очікується, що щотижня учасники будуть приділяти онлайн-курсом не менше шести годин. Учасники також матимуть можливість працювати в малих групах через Skype або Google Hangout протягом 30 хвилин на тиждень для розвитку розмовних навичок. Крім того, два рази на місяць буде проводитися розмовна сесія з викладачами для закріплення отриманих навичок. По закінченню курсу всі учасники, що успішно закінчили базовий курс ділової англійської отримають сертифікати.
Ми запрошуємо до участі в проекті мотивованих, активних молодих людей, які мають статус вимушених переселенців та володіють базовою англійською, який відповідає рівню А2.
Для учасників, які проживають у Дніпропетровській області, необхідно заповнити анкету, пройшовши за цим посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/1MYDTuJcvQtxRLXwWIoktYmO4xmGPR8ezUaiHcbULSLE/viewform
Ті, хто успішно виконає тест, будуть запрошені на співбесіду в офіс ГО «Нове бачення» в м Дніпропетровську. Бажаючі взяти участь з інших областей можуть отримати інформацію від координатору проекту в кожній області.
Наші контакти:
newvision.online.edu@gmail.com
Тел. 099 658 2562
Літня школа з громадянської освіти
23.08.2015
Учасники Школи, яка проходила з 20 по 23 серпня на о. Хортиця, вивчали основи проектного менеджменту та розробляли в групах власний проект. Для багатьох це був перший досвід розробки та захисту соціального проекту. Учасники навчалися ефективної комунікації та отримали досвід роботи в команді. Найбільшим відкриттям було те, що можна робити корисні справи, але треба покроково все спланувати, тому важливим було навчитися сприймати проект як цілісну систему, в якій важливо все – і ідея проекту, і заплановані заходи і очікувані результати. Важливо також враховувати ресурси, хто з керівників проекту має яку зону відповідальності, наявність чи пошук фінансових можливостей та реальні строки реалізації проекту. Досвід, отриманий під час навчальних сесій, має бути втілений в життя. З молодіжною групою працювали тренери – Шаньгін Олександр, Рудницький В’ячеслав, Дударева Інна, Зима Олена.
Вчителі, які працюють у сфері громадянської освіти, шукали способи взаємодії та обговорювали методи викладання, які будуть сприяти формуванню громадянської позиції молоді. Максим Лепський, доктор філ. наук, ЗНУ, Володимир Скворець, доктор філ. наук, ЗНУ, Коваленко Людмила та Олена Зима, тренери ГО «Нове бачення», створили умови для обговорення актуальних питань виховання молоді як патріотів та громадян України.
Розмірковуємо над тим, що зможе зробити кожен з учасників на рівні свого навчального закладу. Організатори щиро вірять, що дні, проведені у спілкуванні, призведуть до реальних та позитивніх результатів щодо реалізації соціальних проектів. Вчителі, учасники школи, планували подальшу комунікацію та розробляли плани на майбутнє. Сподіваємося на подальшу співпрацю.
Відкриття Літної школи з громадянської освіти
20 серпня 2015
Відкрито Літню школу з громадянської освіти
Перший день - це урочисте відкриття Школи та знайомство з учасниками. Учасники озвучили свої очікування та взяли участь у перших майстернях та тренінгах.
Громадська організація "Нове бачення" дякує всім учасникам Школи за активність, конструктивну роботу та нові ідеї. Сподіваємося, що набуті знання щодо розробки та реалізації соціальних проектів дозволять учасникам втілити в життя свої плани.
Школа проходить у м. Запоріжжі, на о. Хортиця, з 20 по 23 серпня 2015 року у партнерстві з Запорізьким національним університетом та за фінансової підтримки проекту "Київський діалог", громадської організації "Культура медіальна" та Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Інтерв'ю про нашу організацію з Мариною Тепловою
07 серпня 2015 року
Марина Теплова - директор з фандрейзингу та моніторингу ГО "Нове бачення", тренер англомовних програм, викладач кафедри англійської філології ДНУ.
В передачі йде мова про проекти громадської організації, які здійснювалия протягом останніх двох років. Пані Марина розповіла про здійснення проект "Навчання демократії через дебати", який здійснювався з ГО з 2013 року за підтримки Посольства США в Україні. Завдяки встановленому партнерству, проект вдалося поширити на три облпсті - Запорізьку, Одеську та Дніпропетровську та залучити до проекту активних викладачів, школярів та студентів.
Літня школа з громадянської освіти 2015
5 липня 2015 року
Громадська організація «Нове бачення» у партнерстві з Запорізьким національним університетом за підтримки проекту "Київський діалог" та Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні проводить з 20 по 23 серпня 2015 року Літню школу з громадянської освіти на о. Хортиця у м. Запоріжжя.
До участі запрошуються вмотивовані, креативні та небайдужі:
- школярі 9-11 класів;
- студенти; лідери громадських організацій;
- викладачі шкіл та університетів.
В ході Школи учасниці/ки зможуть:
- познайомитися з основними принципами та завданнями громадянської освіти;
- дізнатися про рекомендації Ради Європи щодо міжкультурного розуміння, прав людини та демократизації школи;
- обмінятися кращим досвідом та почути експертні думки;
- розробити практичний план дій щодо впровадження принципів громадянської освіти на рівні своїх навчальних
закладів.
Також учасниці/ки зможуть обговорити інноваційні методи та підходи у сфері демократизації школи, оволодіти технологіями ведення дискусії та дебатів, будуть розвивати навички критичного мислення, лідерства і ефективної взаємодії. Учасники зможуть розробити власний соціальний проект, презентувати його та реалізувати протягом наступних місяців.
Шукайте нас на сторінці Facebook. Про умови участі детальніше читайте тут.
Завершуємо проект "Навчання демократії через дебати"
10 липня 2015 року
Завершується проект "Навчання демократії через дебати".
Згадуємо як все було... Організатори сподіваються на його продовження в новому навчальному році.
Фільм про соціальний проект "Навчання демократії через дебати" створено студією ХАД. Проект спрямований на утвердження принципів демократії через навчання молоді дискусії та дебатам, бо саме в школі та університеті закладаються світоглядні цінності. Цей фільм здійснено Громадською організацією «Нове бачення» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Точка зору, відображена у даному фільмі, може не співпадати з офіційною позицією уряду США. ГО «Нове бачення» через створення відео намагається популяризувати дебати, демонструвати їхні освітні можливості, в першу чергу, для виховання активної громадянської позиції у молоді.
Проект тривав 2-й рік та здійснювався громадською організацією "Нове бачення" у 3-х областях – Дніпропетровській, Одеській та Запорізькій. У фільмі відображено хід проекту та його основні події. Інтерв'ю учасників та гостей підкреслюють цінність дебатів для навчання молоді демократії та підводять певні підсумки, наголошуючі на важливості таких проектів для виховання молоді та формування у неї громадянських компетентностей.
Підводимо підсумки проекту в America House Kyiv
20 червня 2015 року
Громадська організація «Нове бачення» висловлює подяку всій команді, яка здійснювали візит гостя із США - Джозефа Девліна протягом 18 днів в рамках проекту "Ефективний уряд через впровадження сучасних демократичних стандартів". Всім успіхів та впевненості, що ми разом робимо корисну справу!
19 червня 2015 року, у Американському Домі, м. Київ, відбулася заключна зустріч з Джозефом Девліном, експертом у сфері державного управління та місцевого самоврядування, штат Каліфорнія, США. Питання, які задали Джозефу, свідчили про те, що експертна думка фахівця з м. Сакраменто, важлива для розуміння реформи місцевого самоврядування. Знання про те, як діє система електронного врядування в Каліфорнії, можуть сприяти позитивним змінам в Україні.
Підсумовуючи результати проекту «Ефективне врядування через впровадження сучасних демократичних стандартів», можна засвідчити, що Україна потребує інтенсивних контактів з експертами з різних країн, в тому числі з США, де вже ефективно працює електронний уряд. Проект продемонстрував, що в різних регіонах України існує різний досвід розуміння та впровадження системи електронного врядування, тому окремі міські ради вже мають прийнятий на наступний , 2016 рік, бюджет міста (м. Тернопіль), а деякі, завалені паперовими документами та, навіть, не мають сервісу для управління міськими справами.
Молодь, яка була присутня на зустрічі, цікавилася питаннями щодо інвестиційних можливостей України та ставила запитання про перспективи держави в умовах війни. Джозеф Девлін активно відповідав на запитання та акцентував увагу, що ми по-різному сприймаємо ситуацію, тому важливо, щоб ми самостійно працювали над подоланням власних стереотипів та створенням позитивного іміджу країни. В цілому, зустріч була дуже конструктивною, та викликала великий інтерес у присутніх. Проект завершується, але потребує ще осмислення, моніторингу та аналізу.
Ефективний уряд через впровадження сучасних демократичних стандартів
05 червня 2015 року
В рамках Програми фахового стажування працівників законодавчої влади України, яка адмініструється організацією «Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS» та фінансується Державним Департаментом США з 04 червня по 21 червня в Україні перебуватиме пан Джозеф Девлін. В рамках даного проекту та з метою обговорення актуальних питань діяльності місцевого самоврядування в Україні, пан Джозеф Девлін за сприяння громадської організації «Нове бачення» планує провести зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування, вищими навчальними закладами та ознайомитись із системою освіти, підготовкою майбутніх менеджерів та діяльністю місцевого самоврядування в Україні.
П’ятого червня 2015 року відбулася робоча сесія пана Джозефа Девліна з командою ГО «Нове бачення», на якій було узгоджено мету та завдання візиту, визначено очікувані результати та коло питань для обговорення на наступних зустрічах. Графік візиту достатньо насичений, тому знайомство з системою управління та місцевого самоврядування в Україні було розпочато із круглого столу в Запорізькому національному університеті, який саме й готує майбутніх управлінців на кафедрі соціології та державного управління. В ході круглого столу «Ефективний уряд через впровадження сучасних демократичних стандартів» було порушено коло питань: практики взаємодії місцевої влади та громади, особливості впровадження сучасних демократичних стандартів в Україні, сучасний стан систем електронного врядування та досвід електронного врядування в США. Учасники дискусії торкалися різних аспектів управління: проректор ЗНУ Волков В.П. звернувся з вітальним словом та говорив про можливості майбутньої співпраці між науковцями України та США у сфері менеджменту, д-р іст. наук Лепський В.А торкнувся перспектив демократичних засад управління, Зима О.В, керівник ГО «Нове бачення», акцентувала увагу на механізмах та інструментах, які забезпечують зворотній зв’язок між місцевою владою та громадою, Рябий О.В. познайомив присутніх з реалізацією програм стійкого розвитку в Запорізькій області. Пан Джозеф Девлін звернув увагу на різні підходи щодо формування механізму місцевої влади в Україні та США, тому американські і українські посадовці мають різний вплив на формування місцевої політики. Так, наприклад, американські чиновники не можуть кардинально змінювати місцеву політику, бо вони не наділені такими повноваженнями. Їх наймають на роботу виключно як фахівців, вони підконтрольні головному менеджеру міста, а не депутатам міської ради. Саме такий підхід виключає корупційні схеми. Герасимчук С., випускник Програми фахового стажування працівників законодавчої влади України, познайомив учасників круглого столу з системою електронного врядування м. Сакраменто, яка діє таким чином, що кожен мешканець міста може звернутися з запитом до влади зі свого мобільного телефону. На завершення зустрічі науковці обговорили шляхи використання досвіду США в рамках розвитку консорціуму Україна-Грузія «Університети за мир» та намітили шляхи співпраці на майбутнє.
Вчимося демократії: досягнення та перспективи
15 травня 2015 року
15 травня 2015 року, в Американському домі, м. Київ, відбулася фінальна конференція "Вчимося демократії: досягнення та перспективи" проекту "Навчання демократії через дебати". Проект тривав 2 роки та здійснювався громадською організацією "Нове бачення" за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні у 3-х областях – Дніпропетровській, Одеській та Запорізькій. У заході взяли участь переможці регіональних дебатних турнірів, керівники дебатних клубів, партнери проекту – ЗНУ, УДЦ «Молода гвардія», представники громадських організацій та представники державних установ. Учасники конференції змогли проаналізувати діяльність організації в рамках проекту, підвести певні підсумки, наголосити на важливості таких проектів для виховання молоді та формування у неї громадянських компетентностей. Представлення партнерів, пошук взаємодії з потенційними інституціями та визначення завдань на майбутнє стало основою для обговорення.
Крім того, учасники заходу мали можливість узяти участь у Skype-конференції з Нідерландами з містером Руландом (Roeland), який представляв міжнародну дебатну освітню організацію «IDEA NL». Він є менеджером проекту «Дебати у місцевій громаді», тому у всіх залучених була чудова можливість обговорити завдання щодо формування у молоді демократичного світогляду, толерантності та виховання активної громадянської позиції. Питання, які звучали з зали, продемонстрували зацікавленість аудиторії у реалізації освітніх проектів. Так, наприклад, запитання щодо взаємодії у Нідерландах молоді та поліції викликало жвавий інтерес. Руланд розповів про досвід Нідерландів у реалізації проекту, про ризики, які виникали при здійсненні заходів, та про шляхи їх подолання. В завершальній частині конференції відбувся круглий стіл, який завершився висловленням бажання розвивати партнерство, але вже на всеукраїнському рівні. Детальніше про захід англійською .
Debate in Neighbohood - Тhe ERASMUS+ Programme визнана Європейською комісією найкращою молодіжною ініціативою
11 травня 2015 року
Міжнародна дебатна освітня асоціація IDEA NL отримала визнання Європейської комісії за найкращий проект у роботі з молоддю. Громадська організація "Нове бачення" приєдналася до проекту «Debate in the Neighborhood», який здійснює IDEA NL. Партнерство в програмі Еразмус+ надасть можливість українським лідерам, які працюють у сфері громадянської освіти, встановити нові партнерські відносини з європейськими молодіжними організаціями. Зараз планується телемост з директором IDEA, який має відбутися найближчими днями.
Крім того, громадська організація «Нове бачення», приєднавшись до навчального проекту «Дебати в місцевій громаді» (Debate in the Neighborhood) в рамках проекту Erasmus+, шукає нових партнерів серед місцевої громади та вищих навчальних закладів, які працюють з молоддю. В навчальному циклі проекту вже беруть участь представники 11 країн ЄС, зокрема, Великобританії, Бельгії, Іспанії, Греції, Македонії та ін., тому організатори сподіваються, що участь у проекті відкриє нові можливості для всіх учасників щодо співпраці з європейськими партнерами. Обмін досвідом та знаннями, новий погляд на вже відомі проблеми, спільний пошук подолання кризових явищ та причин виходу із конфліктів - це те, над чим можуть працювати молоді лідери. Детальніше про нагороду читатайте англійською на сайті IDEA NL.
Вітаємо директора IDEA NL Yvonne Heselmans з нагородою та чекаємо на нові зустрічі!
Вчимося писати проекти
20 квітня 2015 року
Сьогодні дуже актуальними для громадянського суспільства є не тільки наявність ідей, енергії, та бажання реалізовувати суспільно важливі ініціативи, але й уміння керувати власним проектом. Проектний менеджмент має стати невід'ємною частиною діяльності організації, суспільна активність має бути підкрипліна вмінням демонструвати відкритість та прозорість щодо власної діяльності. Структура, управління, розподіл обов'язків, особиста та колективна відповідальність - це те, з чим організації зіткуються в результаті свого розвитку. Виявляється, що для ефективної діяльності треба бути не тільки гарним лідером, а й уміти постійно набувати знань у нових сферах: з основ менеджменту, стратегічного планування, бухгалтеріїї, звітності тощо. Для багатьох громадських організацій Дніпропетровська стало відкриттям, що на певному етапі свого розвитку ініциативи, які здійснювалися активістами раніше, підкріплювалися швидше хаотичним бажанням її учасників бути корисними і не пов'язувалися з розподілом обов'язків та відповідальністю. Тому, прагнучи до ефективного зростання, майже всі осередки переживають певні організаційні труднощі.
Громадська організація «Нове бачення» розробляє та здійснює освітні програми, має досвід керування такими проектами, тому готова ділитися знаннями з тими громадськими лідерами, які хочуть здійснювати свою діяльність більш ефективно. З 20 квітня триває проект, пов'язаний з написанням та поданням заявок до Європейської комісії. Тренери ГО допомагають колегам познайомитися з секретами підготовки якісної проектної пропозиції, розробити критерії оцінювання власного проекту. Такий досвід дасть можливість місцевим осередкам не тільки набути певні знання з фандрейзингу, але й знайти партнерів для реалізації майбутніх ініциатив.
Місцеві ініціативи наших учасників
25 березня 2915 року
24 березня у НВК № 66 м. Дніпропетровська за підтримкою компанії ДТЕК та громадської організації «Нове бачення» відбувся дебатний товариський турнір між командами НВК № 66, НВК №139, НВК № 12. Турнір проходив у межах регіонального проекту «Енергозберігаючі школи» за темою «Відповідальним за енергозбереження є громадянин». Перемогла команда НВК № 66 «Вагомі аргументи». Дебатери отримали ще один досвід участі у дискусії. Школярі продемонстрували глибоке розуміння політики енергозбереження та наводили аргументи що різного бачення шляхів реалізації цієї програми. Але їхні приклади свідчили про те, що вони не просто завсоїли певні знання про енергозберігаючі технології, а вони вже у своєму житті запроваджуть ефективні кроки Всі учасники турніру отримали подарунки від компанії ДТЕК.
Організатор турніру - учнівська організація «Крила» НВК № 66, яка має давні дебатні традиції. В цій школі виросло не одне покоління дебатерів. Саме керівники дебатного клубу цього НВК стояли у витоків дебатного руху у м. Дніпропетровськ. Сьогодні вони успішні люди, працюють у різних галузях господаства. Так, наприклад, колишній керівник дебатів - Каневська Катерина, багато років є менеджером Дніпропетровського міжнародного центру "Освіта", а Портнова Єлизавета Михайлівна і сьогодні надихає молодь на нові ініціативи, керує дебатним осередком та організовує вже не перший дебатний турнір у м. Дніпропетровськ. Вітаємо колег з успішним заходом!
Debate in Neighbohood - The ERASMUS+ Programme
15 березня 2015 року
Громадська організація «Нове бачення» взяла участь в навчальному проектi «Дебати в місцевій громаді» (Debate in the Neighborhood), який проводився міжнародною дебатною організацією IDEA NL в рамках проекту Erasmus+. В навчальному циклі приймали участь представники 11 країн ЄС, зокрема, Великобританії, Бельгії, Іспанії, Греції, Македонії та ін. В ході тренінгу відбувся обмін найкращим досвідом залучення молоді з обмеженими можливостями до активної участі в обговоренні соціально важливих питань суспільства. Зокрема, в навчальному циклі учасникам були представлені різноманітні методи роботи з молоддю, що сприяють встановленню кращого контакту та порозуміння. Всі технології, опрацьовані в ході тренінгу, мають важливе значення при проведенні дебатів з молоддю, а саме, при використанні дебатів у місцевій громаді, оскільки дозволяють створити атмосферу довіри та взаєморозуміння. Завершення програми з видачею сертифікатів планується на червень 2015 року, впродовж цього періоду будуть проведені учасниками семінару заходи з використанням найкращих методик, набутих під час тренінгу.
Сьомий відкритий дебатний турнір Dnipro Open 2015
22 лютого 2015 року
Завершився турнір Dnipro Open 2015, підводимо перші підсумки...
На Сьомому відкритому турнірі у Дніпропетровську в цьому році були представлені команди тільки з України. Відкриття турніру Dnipro Open 2015 проходило в культурному центрі "Менора", де відбулися і перші майстерні для викладачів та дебатерів і екскурсії по музею. Учителя разом з д-ром Ігорем Щупаком, директором Українського Інституту вивчення Голокосту "Ткума" та Музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" обговорювали можливості дебатів у викладанні на уроках історії складних, суперечливих тем. Тренери - Тетяна Ремех, канд. пед. наук, м. Київ, Ірина Баранова, БО "Вчителі за демократію та партнерство", м. Київ, Володимир Скворець, д-р філософських наук ЗНУ та В'ячеслав Рудницький, тренер ГО "Нове бачення", працювали з учасниками як за змістом дебатних тем, так і за технологію самих дебатів. Юристи, які були присутні на турнірі, надавали учасникам поясненя та консультації з приводу розуміння тем щодо місцевого самоврядування та особливостей системи управління.
Теми турніру Dnipro Open 2015:
6-9 класи – формат Карла Поппера (укр.)
"Діти мають реально впливати на прийняття рішень, що їх стосуються".
"Соціальні мережі мають бути зоною, вільною від «мови ворожнечі»".
9-11 класи – Всесвітній формат шкільних дебатів (укр.,англ.)
"Місцева громада має самостійно вирішувати всі питання свого існування".
"Для проведення реформ необхідно повністю змінити управлінські кадри".
Дебати відбувалися у трьох треках - форматі ціннісних дебатів Карла Поппера (для учнів 6-9 класів) і у Всесвітньому форматі шкільних дебатів українською та англійською мовами (для школярів 9-11 класів). В турнірі взяли участь 25 команд із Запоріжжя, Кривого Рогу, Карлівки, Розсошенців, Києва, Комсомольська,Токмаку та Дніпропетровська. Особливо хочемо відзначити суддіввську колегію, партнерів проекту, яка була представлена не тільки представниками з названих міст, але й окремою командою суддів із Запорізького національного університету та УДЦ "Молода гвардія", м.Одеса.
В англомовному форматі (Всесвітній формат шкільних дебатів) перемогла команда Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням іноземних, тренер - Лисенко Алла Віктонрівна:
1. Федір Гострий
2. Софія Козак
3. Сава Левчик
В україномовному форматі (Всесвітній формат шкільних дебатів) перемогла команда "Треш" з м. Бердянська, тренер - Сербінова Христина Олександрівна:
1. Юдіна Дар'я
2. Мальцева Ганна
3. Мойсей Сергій
У форматі Карла Поппера команда, яка здобула перемогу, - "Сrazy team" з НВК № 139 м. Дніпропетровська. Учасники дебатів третій рік поспіль потрапляла до фіналу, але тільки на цьому турнірі отримала золоті медалі переможців, тренер - Перетятько Наталія Іванівна.
1. Хомякова Дар'я
2. Деркач Віталій
3. Шуклінова Дарина
Ми вітаємо переможців та вдячні всім за внесок у організацію цього свята. Тільки завдяки нашим спільним зусиллям ми можемо розвивати шкільні дебати та обмінюватися кращими практиками та досвідом. Детальніше шукайте інформацію на Facebook.
До зустрічі на наступних турнірах!
Готуємося до Сьомого відкритого дебатного турніру Dnipro Open 2015
15 січня 2015 року
Громадська організація «Нове бачення» у партнерстві з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» 15 січня 2015 року провела тренінг для тренерів дебатних клубів в рамках проекту «Навчання демократії через дебати». Даний захід був підготовчим етапом напередодні Сьомого щорічного дебатного турніру Dnipro Open 2015, який відбудеться з 20 по 22 лютого у м. Дніпропетровську.
У тренінгу взяли участь представники трьох областей: Дніпропетровської, Запорізької та Одеської. Організатори залучили до участі навчальні заклади та громадські організації не тільки з обласних центрів, а і з інших міст: Павлоград, Дніпродзержинськ, Токмак, Кривий Ріг. На тренінгу розглядали такі питання: дебати як спосіб формування у школярів активної громадянської позиції, роль вчителя у навчанні демократії, принципи роботи дебатного клубу на етапі підготовки до Сьомого дебатного турніру Dnipro Open 2015.
Олена Зима, голова громадської організації «Нове бачення», запропонувала частіше звертатися до технології дебатів на уроках та в позакласній діяльності, так як дебати дозволяють не тільки обговорювати протилежні точки зору, але й глибше розуміти сутність проблем, які обговорюються. Тому діти, які дебатують, краще за інших своїх однолітків вміють працювати з великими обсягами інформації, краще вчаться та вміють робити власні неупереджені висновки. А сьогодні, у зв’язку з загостренням ситуації на Сході України, відповідальність за формування активної громадянської позиції учнів у великій мірі залежить від Школи та позиції учителя.
Про важливість виховання толерантності у школярів на уроках суспільствознавчих дисциплін та в позакласній діяльності, говорив у своєму виступі Ігор Щупак, кандидат історичних наук, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні». Він звернув особливу увагу на те, що при вивченні всесвітньої історії необхідно здійснювати пошук переконливих прикладів та яскравих історичних осіб, які своїми досягненнями змінили хід історії чи могли впливати на нього. Фахівець також зауважив, що саме недостатнє вміння молоді відрізняти факти від інтерпретацій і породжує сучасні стереотипи та упередження. Тому екскурсія викладачів в музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» була важливим доповненням до змістовної роботи на майстернях.
На завершення тренінгу керівники дебатних клубів змогли прояснити практичні питання щодо організації діяльності дебатного клубу, поспілкувавшись з В’ячеславом Рудницьким та Олександром Шаньгіним. Учасники заходу додатково обговорили нюанси суддівства в різних форматах дебатів та отримали методичні поради щодо взаємодії на етапі підготовки та під час турніру. Була приділена увага культурі дискутування, командній роботі та мобільності під час дебатних раундів. Тренінг пройшов під гаслом Карла Поппера: «Демократичні інститути не можуть покращуватися самі – їхнє покращення залежить від нас».
Проект здійснюється у партнерстві з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» та за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
Відкрито реєстрацію на Сьомий міжнародний дебатний турнір Dnipro Open 2015
24 грудня 2014 року
Шановні друзі, колеги!
Ми з задоволенням хочемо повідомити, що реєстрацію на Сьомий міжнародний дебатний турнір Dnipro Open 2015 відкрито!
Як Ви знаєте, ГО «Нове бачення» зараз здійснює проект «Навчання демократії через дебати», в рамках якого з 20 по 22 лютого наступного року буде проходити одна з найважливіших подій – міжнародний дебатний турнір для школярів Dnipro Open 2015. Турнір буде проходити за форматом ціннісних дебатів Карла Поппера та Всесвітнім форматом шкільних дебатів вже сьомий рік поспіль, буде тривати три дні, відбуватиметься українською та англійською мовами. Організатори розраховують запросити 42 дебатні команди, експертів та суддів дебатного руху з різних куточків України та країн Європи.
ГО "Нове бачення" розробляє та здійснює освітні проекти, пов'язані з навчанням демократії, формуванням громадянських компетенцій та утвердженням принципів освіти для сталого розвитку через відкриту дискусію, дебати, технології критичного мислення, ефективну комунікацію та взаємодію. ГО "Нове бачення" - член міжнародної дебатної освітньої асоціації IDEA (idebate.org), тому керується у діяльності міжнародними стандартами.
Проект здійснюється у партнерстві з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» та за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Про критерії відбору учасників та умови участі читайте на сторінці:
Реєстраційна форма знаходиться тут:
Чекаємо на Вашу реєстрацію!
Парламентські дебати за Британським форматом у
м. Запоріжжі
8 грудня 2014 року
6 грудня 2014 року громадська організація «Нове бачення» у партнерстві з Запорізьким національним університетом проводила дебатний турнір за Британськими форматом парламентських дебатів. Загальна тема турніру: «Боротьба з корупцією». Подія, яка відбулася, була першим досвідом для факультету соціології та управління ЗНУ в організації такого великого дебатного турніру, тому студенти-волонтери отримали практичний досвід управління проектом. Обговорювати тему корупції з’їхалися студенти з трьох областей: Дніпропетровської, Запорізької та Одеської , бо турнір проходив в рамках проекту «Навчання демократії через дебати». Присутні на турнірі науковці : Лепський М.А. – декан факультету соціології та управління ЗНУ, доктор філософських наук, професор, Васильчук Г.М. – проректор з наукової роботи, доктор історичних наук, професор, Сокур Є.Г. – доктор політичних наук, завідуючий кафедрою політології, доцент, Скворець В.О. – доктор філософських наук, доцент, націлили студентів на розгляд проблеми корупції з різних точок зору та закликали до обґрунтованих висновків. Учасники заходу взяли участь у майстерні з Британського формату, яку проводив тренер ГО «Нове бачення» В’ячеслав Рудницький, та познайомилися з особливостями парламентських дебатів. В ході турніру відбулося два раунди та фінал, в якому взяли участь чотири команди. За правилами Британського формату парламентських дебатів резолюція раунду оголошується за 15 хвилин, що вимагало від студентів написання промов, виходячи з їхнього розуміння теми, широкої ерудиції та попередньої підготовки. Теми, які обговорювалися в різних раундах: «Уряд технократів – найкращий спосіб боротьби з корупцією», «В країнах, які розвиваються, дрібна корупція може бути допустимою» та тема фіналу – «Корупція становить найбільшу загрозу безпеці нашої держави».Для деяких студентів участь у турнірі стала першим дебатним досвідом, але вони гідно дебатували на рівні з досвідченими дебатерами.
Переможцями дебатів стала команда «Весела інквізиція» (збірна ЗНУ та КНУ), - студенти Тельки Владислав та Таритін Дмитро, які мають багаторічний дебатний досвід. Даний захід здійснено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
Вітаємо переможців та дякуємо всім учасникам за яскраві та конструктивні дебати!
Шкільні дебати у м. Одеса
30 листопада 2014 року
ГО «Нове бачення» 30 листопада 2014 року вперше проводила дебатний турнір для школярів у м. Одеса в партнерстві з дитячим центром "Молода гвардія", але міцна організаційна та методична підтримка відчувалася вже на етапі підготовки. Тема турніру: «Конфлікти в суспільстві відіграють позитивну роль». Запропонована тема дозволила учням обговорювати причини конфліктів, з'ясовувати їхній вплив на вплив на суспільство та шукати шляхи їхнього розв'язання. Обговорюючи тему, учні змогли краще зрозуміти сутність та неоднозначність подій, що сьогодні відбуваються, виробити власну аргументацію та використовувати набуті під час підготовки знання. Серед учасників турніру були учитель, суддя та школярі, які переселилися з зони АТО, і які ділилися своїм розумінням конфлікту, тому часто у виступах учнів звучали поради про важливість вміння слухати, розуміти та домовлятися.
Під час турніру командам прийшлося змінювати позицію, тобто, спочатку дебатувати як команда ствердження, а потім ставати на протилежну позицію та дискутувати як команда заперечення. Такий досвід дозволяє школярам сприймати світ з різних точок зору, прислуховуватися до доводів опонентів, шукати переконливі факти на підтримку власної позиції, вчитися емпатії. Дебатний захід для учнів середніх шкіл відбувся за стандартами міжнародної дебатної освітньої асоціації „IDEA”, метою якого є розвиток інтелектуальних здібностей та виховання молоді як активних громадян. Для багатьох учасників дебати 30 листопада за форматом Карла Поппера були першим досвідом публічних виступів. Турнір проходив українською мовою у двох вікових категоріях: 6-9 класи та 9-11 класи.
В турнірі 30 листопада взяли участь 12 команд: 8 – це учасники із м. Дніпропетровська (ССЗШ №9, Гімназія №12, НВК №66, Міський юридичний ліцей), м. Кривий Ріг (КСШ №71), м. Южне (СЗШ №1) та 4 команди з Українського дитячого центру «Молода гвардія». Дитячий центр «Молода гвардія» представляли чотири команди-початківців, які відпочивали на ХІ тематичній зміні: «Ерудит», «Вектор», «Форбс» та «Юні знавці», і це учасники з Вінницької, Волинської, Луганської, Сумської, Чернігівської, Чернівецької, Житомирської областей та м. Києва. Таким чином, хоч проект і розрахований на представників трьох областей – Дніпропетровської, Запорізької та Одеської, залучення до проекту Українського дитячого центру «Молода гвардія» дозволяє поширювати ідеї дебатів на всю Україну. В рамках заходу відбулося 3 раунди та фінал. Всі учасники отримали дебатний досвід та сертифікати.
ГО «Нове бачення» не тільки залучила до партнерства УДЦ «Молода гвардія» та ЗНУ, але й отримала перший досвід спільної організації дебатних заходів на території партнерів, що в майбутньому буде сприяти здійсненню дебатних проектів на постійній основі.
Тренінг для тренерів дебатних клубів у м. Одеса
28 листопада 2014 року
28 листопада у м. Одеса відбувся тренінг для тренерів дебатних клубів. Учасники заходу обмінялися різними поглядами на організацію та функціонування дебатного клубу, поділилися досвідом підготовки до наступних дебатів. В ході обговорення вони з’ясували, що учням не тільки складно зрозуміти сутність теми, що обговорюється, для цього необхідні навички роботи з інформацією. Тренер ГО «Нове бачення» Людмила Давлєтова звернула увагу присутніх на важливість формування у школярів однієї з ключових навичок в епоху інформаційної доби – вміння працювати з інформацією: аналізувати та систематизувати її, виділяти головне, створювати кластери для кращого її знаходження і розуміння. Тому на етапі підготовки дебатерів до турнірів, тренер дебатного клубу допомагає учням не тільки зрозуміти зміст теми, але і навчає школярів зручним, але дуже необхідним прийомам роботи з інформацією. Тоді знайомство зі світом дебатів перетворюється для школярів на справжнє задоволення, а навички, набуті у дебатах, допомагають їм у подальшому навчання та житті. Майстер-клас для вихованців УДЦ «Молода гвардія» 11-ї зміни від Олександра Шаньгіна щодо розуміння суті конфліктів став для них корисним досвідом напередодні перших в їхньому житті дебатів.
Студенські дебати у Дніпропетровську
У Дніпропетровську, в Академії митної служби України, створено дебатний клуб.
5 листопада 2014 року відбулося друге засідання дебатного клубу АМСУ, в якому взяли участь студенти Академії, декан юридичного факультету Бочаров Д.О., керівник громадської організації "Нове бачення" Зима О.В, приватний нотаріус Козина А.В., Аліна Пачева, голова відділення ФДУ в Дніпропетровську і гості (інтрига зберігалася до початку зустрічі!).
Дві команди (перша - Кожан Максим, АМСУ, юридичний факультет, 1 курс; Катерина Рудняєва, АМСУ, економічний факультет, 3 курс; Валерія Світла, ДНУ, 2 курс, політологія та друга команда - Ілля Котляр, 67 школа, 9 клас; Ірина Авдєєва, ДНУ, міжнародні відносини, 2 курс; Аліна Пачева) представляли полярні позиції по темі: «Ця палата вважає що на виборах в парламент потрібно віддати свій голос партії влади».
В ході дебатів присутні хлопці-глядачі ставали по черзі то на одну позицію, то на іншу. У підсумку, спікери-аналітики від двох команд, прийшли до висновку, що при голосуванні на парламентських виборах потрібно прислухатися до свого внутрішнього голосу.
І тепер найцікавіше!
Виконуючий обов'язки ректора Університету митної справи та фінансів Ченцов Віктор Васильович та радник голови Дніпропетровської обласної адміністрації Трейгерман Борис Михайлович ... раптом вирішили стати спікерами-опонентами, показавши студентам вищий пілотаж у дискусії щодо заявленої теми!
Спасибі всім дебатерам, учасникам та гостям!
Чекаємо всіх на засідання дебатного клубу АМСУ в середу, 19 листопада 2014 року, о 15-15, юридичний факультет.
Регіональний дебатний турнір для школярів у
м. Дніпропетровськ
08 листопада 2014 року
08 листопада відбувся регіональний дебатний турнір для школярів у рамках проекту «Навчання демократії через дебати». Тема турніру: «Диктатура може бути виправдана». Турнір проходив згідно стандартів міжнародної асоціації дебатів IDEA (idebate.org) за форматом Карла Поппера та Всесвітнім форматом шкільних дебатів. В турнірі узяли участь 17 команд з м. Дніпропетровськ, Павлоград, Зеленодольськ, Кривий Ріг та Бердянськ. Деякі команди, щоб дістатися місця проведення турніру, прокинулися о третій годині ранку, о п’ятій – вже були в дорозі, а потім ще брали участь у всіх чотирьох раундах!
Під час підготовки до дебатів школярі познайомилися з основними поняттями теми: що таке демократія, її основні характеристики, чим демократичний режим відрізняється від тоталітарного, що таке диктатура і чи може вона бути виправдана. Школярі вчилися будувати аргументи на захист власної позиції, підкріплювати їх фактами та наводити приклади і статистику. В умовах складної політичної ситуації, тема є актуальною, бо важливо для учителів пояснити учням, що сьогодні залежить від їхнього розуміння та уміння пояснювати складні, неоднозначні події.
Навчити демократії можна через дискусію, а дебати вчать обговорювати актуальні питання в конструктивному руслі. Для того, щоб дискусія стала невід’ємною складовою суспільного обговорення, потрібно розвивати практику публічних дискусій та навчати дебатам ще в школі. Тому проект «Навчання демократії через дебати» передбачає проведення тренінгів для тренерів та суддів, дебатні турніри для школярів та студентів за міжнародними стандартами.
Відбулися перші тренінги для тренерів дебатних клубів та суддів
13 жовтня 2014 року
Громадська організація «Нове бачення» розпочала новий етап проекту «Навчання демократії через дебати». Це соціальний проект, який триває вже другий рік, здійснюється у трьох областях – Дніпропетровській, Одеській та Запорізькій і спрямований на навчання молоді навичкам критичного мислення, технологіям аргументації, лідерству та взаємодії.
11 та 12 жовтня вже відбулися перші тренінги для тренерів дебатних клубів та суддів. Учасники обговорювали освітні можливості дебатів для громадянського виховання, розглядали дебати як спосіб для розвитку індивідуальних компетентностей молоді, а також як платформу для обговорення суспільно важливих тем. Вміння брати участь у публічних дискусіях та дебатах так необхідно сьогодні для утвердження ідей громадянського суспільства. Навчитися чути потреби один одного, щоб розуміти контекст і розмовляти однією мовою, спиратися на факти і відрізняти їх від інтерпретацій, вчасно реагувати на запити, домовлятися і взаємодіяти – це те, чому можуть навчити освітні дебати.
Тому учасники розглядали особливості функціонування дебатних клубів та створення нових дебатних осередків у школах та університетах, детальніше знайомилися з правилами дебатних форматів та суддівства. Проект здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Тренінги в м. Одеса для тренерів дебатних клубів та суддів
30 жовтня 2014 року
Триває проект «Навчання демократії через дебати». 28 та 30 жовтня 2014 року у м. Одеса відбулося навчання для тренерів та суддів.
Тренери дебатних клубів з трьох областей – Дніпропетровської, Одеської та Запорізької обговорювали особливості дебатних форматів та можливості навчальних закладів для участі у наступних дебатних турнірах. Шкільні дебати в Україні розвиваються з кінця дев'яностих років, але і досі тримаються завдяки зусиллям окремих ентузіастів, тому у розмові про перспективи розвитку дебатів, учасники тренінгу висловлювалися за необхідність функціонування постійної платформи для спілкування. У вчителів є потреба в обміні досвідом, обговоренні дискусійних питань та підтримці дебатної спільноти як методично, так і практично. Тому створення мережі дебатних клубів в рамках проекту стало однією з найактуальніших проблем.
30 жовтня 2014 в м. Одеса судді обговорювали різні аспекти суддівства в дебатах, детальніше розглядали всесвітній формат шкільних дебатів та аналізували дебатний раунд, який підготували методисти та вожаті «Молодої гвардії». Оцінюючи дебати, учасники краще змогли усвідомити роль судді та зрозуміти важливість якісних коментарів під час дебатних раундів.
Захід проходив за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Організатори висловлюють подяку партнерам проекту ДП «УДЦ «Молода Гвардія» за сприяння у проведенні тренінгу і сподіваються на тривалу співпрацю.
Проект «Навчання демократії через дебати» - другий рік
12 вересня 2014 року
Вітаємо всіх з продовженням проекту «Навчання демократії через дебати»!
Проект здійснюється громадською організацією “Нове бачення” у трьох областях – Дніпропетровській, Запорізькій та Одеській за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Проект «Навчання демократії через дебати» дозволяє створити такі умови, за яких заохочується розгляд дискусійних питань, враховуючи різні точки зору. Молодь, залучена до проекту, зможе краще зрозуміти складність соціальних процесів в багатокультурному світі, відстоювати демократичні цінності та вчитися спільно приймати ефективні рішення. До проекту запрошуються викладачі суспільствознавчих дисциплін та англійської мови, старшокласники, студенти, волонтери громадських організацій, батьки та активні громадяни. Проект є відкритим для всіх бажаючих.
Проект дозоляє учасникам:
-
познайомитися з цінностями демократії та зрозуміти сутність прав людини, усвідомити цінність свободи для захисту особистих прав та суспільних інтересів;
-
отримати знання про міжнародні формати дебатів та набути власний досвід суддівства та участі у дискусіях;
-
розвивати навички критичного мислення, переконливої аргументації та публічних виступів;
-
обмінюватися досвідом та використовувати різні стратегії навчання для утвердження принципів демократії.
В ході проекту відбудуться заходи:
-
Майстер-класи та тренінги для суддів, тренерів і школярів з дебатів та ораторської майстерності;
-
три регіональні дебатні турніри українською та англійською мовами у Дніпропетровську, Запоріжжі та Одесі;
-
відкритий дебатний турнір Dnipro Open у лютому 2015 року;
-
фінальна конференція та демонстрація фільму у травні 2015 року.
Додаткову інформацію про проект та заявки на участь направляти на електронну пошту newvision.dp@gmail.com – «Навчання демократії через дебати».
Сподіваємося на плідну співпрацю!
Dnipro Open 2014
Олена Зима березень 2014
В рамках проекту «Навчання демократії через дебати» з 14 по 16 лютого 2014 року у м. Дніпропетровськ пройшов Шостий міжнародний дебатний турнір для школярів Dnipro Open 2014. У заході взяли участь понад 214 учасників з 14 міст України та Росії, найкращі тренери з дебатних технологій з м.Києва, м.Бердянська, м.Запоріжжя, м.Дніпропетровська та м.Якутська. В перший день відбулися майстерні для всіх учасників, а також дискусіі для викладачів, тренерів дебатних клубів та суддів. Вчителі звертали увагу на те як дебати допомагають їм перетворити свої класи на інтерактивні лабораторії, в яких учні через практику та власний досвід набувають знань з різних предметів та обговорюють суперечливі теми. Наголошувалося на тому, що дебати вже давно стали невід’ємною частиною інноваційної освіти. І хоча студенти-судді більше вбачають у дебатах елемент яскравого змагання, акцент науковців та тренерів (д-р І. Щупак, д-р філософських наук В. Скворець, тренери - І. Баранова, І. Сущенко, М. Масютіна) на користі дебатах та їхніх можливостях для навчання, був важливим елементом зустрічі.
Тренінг для тренерів та суддів продемонстрував, що є відмінності в оцінюванні дебатів, але саме такі заходи сприяють виробленню філософії суддівства та спільних критеріїв, впливають на якість суддівства. Майстерні для дебатерів трьома мовами (російською, українською та англійською) дозволили учням познайомитися з особливостями міжнародних стандартів проведення дебатів, обмінятися досвідом та набути досвіду ефективної взаємодії. Зміст майстерень був побудований таким чином, щоб спрямувати учасників на обговорення тем, присвячених основам демократії та захисту прав людини. Підготовлений тренерами роздатковий матеріал сприяв розумінню складних питань громадянської освіти та усвідомленню учнями важливості обговорення суперечливих питань через дискусію. Викладачі звертали увагу на цінність та актуальність запропонованої теми дискусії для формування громадянських компетенцій та розширення кругозору школярів. Судді та тренери, коментуючи дебатні раунди, вдосконалювали навички суддівства, застосовували набутий досвід та виробляли спільні підходи до оцінювання дебатів.
Майстерні для дебатерів трьома мовами (російською, українською та англійською) дозволили учням познайомитися з особливостями міжнародних стандартів проведення дебатів, обмінятися досвідом та набути досвіду ефективної взаємодії. Зміст майстерень був побудований таким чином, щоб спрямувати учасників на обговорення тем, присвячених основам демократії та захисту прав людини. Підготовлений тренерами роздатковий матеріал сприяв розумінню складних питань громадянської освіти та усвідомленню учнями важливості обговорення суперечливих питань через дискусію. Викладачі звертали увагу на цінність та актуальність запропонованої теми дискусії для формування громадянських компетенцій та розширення кругозору школярів. Судді та тренери, коментуючи дебатні раунди, вдосконалювали навички суддівства, застосовували набутий досвід та виробляли спільні підходи до оцінювання дебатів.
Переможцями у форматі Карла Поппера стала команда з м. Бердянська, у всесвітньому форматі шкільних дебатів кубок отримала команда з м. Луганська, а найкращими англійською мовою дебатували учні з м. Бахчисарай. Кращим спікером турніру стала учениця 11 класу Іващенко (Яна НВК № 139, м. Дніпропетровськ). Позитивна атмосфера, яка панувала протягом трьох днів дозволила поєднувати навчання, спілкування та обмін досвідом.Результати раундів викладені в соціальних мережах - ВКонтакті та Facebook.
Навчання демократії через дебати
Олена Зима Вереснь 2013
Громадська організація “Нове бачення” за підтримки Дніпропетровської обласної ради та Фонду сприяння демократії Посольства США запрошує всіх бажаючих до участі у проекті «Навчання демократії через дебати», що проходитиме з вересня 2013 року по травень 2014 року. В рамках заходу відбудуться майстер-класи для суддів, тренерів і дебатерів з ораторської майстерності та три регіональні дебатні турніри українською і англійською мовами та відкритий дебатний турнір Dnipro Open 2014 у лютому 2014 року.
Мета проекту – утверджувати демократичні цінності шляхом взаємодії, співпраці та вирішення соціально значущих проблем молоддю Дніпропетровщини на рівні регіону, держави та ближнього зарубіжжя. Проект «Навчання демократії через дебати» дозволить створити такі умови, за яких пропонується та заохочується розгляд дискусійних питань під різними кутами зору та з позицій поваги до думки іншого. До проекту будуть залучені вчителі суспільствознавчих дисциплін та англійської мови, старшокласники, студенти, волонтери громадських організацій, батьки та активні громадяни.
Dnipro Open 2013
Олена Зима Січень 2013
Цього року громадська організація «Нове бачення» знову проводить міжнародний дебатний турнір Dnipro Open та запрошує всіх бажаючих стежити за дебатами у трьох різних вікових групах, за трьома різними форматами:
-
Формат Карла Поппера - 6-9 класи, український трек.
-
Всесвітні шкільні дебати (World School Debates) – 9-11 класи, український/російський та англійський треки.
-
Британський формат парламентських дебатів – студенти, український/російський трек.
На п’ятий ювілейний турнір зареєструвалося понад 220 дебатерів, тренерів та суддів не тільки з усієї України, а й різних країн. До нас їдуть учасники з 17 міст України (Київа, Черкас, Кривого Рогу, Запоріжжя, Полтави, Бердянська та інших міст, також дві команди із Казахстану. Це свідчить про розширення масштабів турніру Dnipro Open.
Громадська організація «Нове бачення» пропонує студентам класичні британські парламентські дебати, послухати досвідчених дебатерів чи спостерігати організовану дискусію за такими темами:
-
«Голосування в демократичній державі повинно бути обов’язковим»
-
«Багатокультурність сприяє розвитку держави»
П’ятий міжнародний відкритий дебатний турнір Dnipro Open 2013 відбудеться з 15 лютого по 17 лютого 2013 року у місті Дніпропетровську за адресою: пр. Пушкіна, 75, гімназія № 12.
За будь-якою додатковою інформацією з приводу турніру звертайтеся за електронною адресою newvision.dp@gmail.com або в соціальній мережі http://vk.com/new.vision
Dnipro Open 2012
Олена Зима Лютий 2012
Перемогли «Бобри», але до Вільнюса ідуть дівчата з команди «Dnipro 22».
Ось і завершився Четвертий відкритий дебатний турнір для школярів Dnipro Open 2012. Громадська організація «Нове бачення» за підтримки Дніпропетровської облдержадміністрації з 24 по 26 лютого 2012 року приймала дебатерів з усієї України. У турнірі взяли участь 28 команд з різних міст України, всього – 155 учасників (Бахчисарай, Бердянськ, Донецьк, Київ, Черкаси, Запоріжжя, Дніпрорудне, Кривий Ріг, Дніпропетровськ). Загальна тема турніру була – «Демократія та соціальні мережі». В перший день заходу відбулися майстерні з технології дебатів, теорії аргументації та етики суддівства. Майстерні проводили як тренери організації – Олена Зима та В’ячеслав Рудницький, так і запрошені гості – Ірина Баранова та Олексій Вербицький.
Dnipro Open проходив у Дніпропетровську четвертий раз поспіль, тому дебатери вже встигли виробити власні традиції. Так, за результатами суддів, визначався рейтинг з десяти найкращих спікерів турніру, серед яких переможницею стала Аносова Олександра з команди «Golden Crown». Знову ця нагорода дісталася представниці англомовного формату, бо саме тут відбувалася найзапекліша боротьба за головну нагороду турніру – безкоштовну поїздку до Вільнюса на міжнародний дебатний турнір, організований IDEA (International Debate Education Association) наприкінці березня. У фіналі зустрілися дві найсильніші англомовні команди – «Golden Crown» та «Dnipro 22». Вони представляли спеціалізовані школи з поглибленим вивченням англійської мови Дніпропетровська - ССЗШ № 9 та ССЗШ № 22. Учні демонстрували такий високий рівень дебатів та англійської, що це дивувало, навіть, дорослих.
Dnipro Open 2011
Олена Зима Лютий 2011
В Дніпропетрвську проходив третії відкритий дебатний турнір Dnipro Open. До участі в турнірі зареєструвалося 28 команд з Черкас, Бердянська, Бахчисарая, Кривого Рогу, Дніпрорудного Запорізької області, Дніпродзержинська та Дніпропетровська, судді та тренери з України (Київ), Болгарії, США та Уганди. Дебати відбувалися українською, російською та англійською мовами. В рамках цього заходу було проведено тренінг з дебатних технологій, 5 відбіркових раундів, півфінал та фінал.
Дата проведення: 18 - 20 лютого 2011 р.
Початок: 15:00 18 лютого. Півфінальні та фінальний раунди: 11.00 та
13.30 20 лютого